Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
tor
  • isim Sık gözlü ağ
Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü
tor

Galsama ve fanyalı ağlara balıkçı tarafından verilen ad.

Kişi Adları Sözlüğü
Tor

Cinsiyet: Erkek

  1. Toy, deneyimsiz.

  2. Ürkek, çekingen, utangaç.

  3. Mağrur, gururlu.

  4. Fidan.

  5. Tok sözlü.

  6. Balık ağı.

Zanaat Terimleri Sözlüğü
tor

(I) Örgü kazak. (Büyükdivanköyü -Çorum)

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
tor

Fidan.

Vikipedi
Tor (anonim ağ)

Tor, “The Onion Routing” sözcüklerinin baş harflerinden oluşturulmuş, kullanıcılarına anonim iletişim imkânı sağlayan bir ağ ve yazılım projesinin adıdır. Proje dünya üzerinde konuşlanmış 6000'den fazla gönüllü Tor unsurunun (Tor relay) oluşturduğu ağ üzerinden (Tor web tarayıcısı) kullanılarak kullanıcıların gerçek kimliklerini gizleyerek şifreli bir şekilde internete erişmelerine imkân sağlamakta ve takip edilme riskini azaltmaktadır. Her ne kadar hakkında takip edilemediğine dair söylentiler olsa da, bu doğru bilinen bir yanlıştır.http://www.theguardian.com/technology/2013/nov/05/tor-beginners-guide-nsa-browserhttp://www.digitaltrends.com/computing/a-beginners-guide-to-tor-how-to-navigate-through-the-underground-internet/ 

Tor (anlam ayrımı)
  • Tôr
  • Tor (anonim ağ)

__DISAMBIG__

"tor" kelimesinin kullanım örnekleri.

Önleme Şube Müdürlüğü Bürolar Amiri Başkomiser Onur Ceran, DarkNet’te bulunabilmek için Tor tarayıcı indirilmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Burada amaçlardan en önemlisi kendini anonimleştirmek.

Dok tor Fazı Bey döneminde aklımızdan hiç çıkmayacak olan Emet Milli Müfrezesini güçlü hale getirmesidir.

Yaptığı resimlerde tarih, doğa, kültür ve denizin izlerini taşıdığını belirten Tor, resimler tuval üzerine akrilik boya teknik çalışmalar olduğunu, resimlerde ekseri tarihi Medusa heykeli, kadın, doğa ve deniz temaların ön planda olduğunu söyledi.

Demirel Babacanoğlu, Gıyasi Aydemir, Mahmut Hazım Kısakürek, Mehmet Atilay, Mehmet Eren, Mehmet Karasu, Mehmet Keser, Mehmet Salıcı, Mehmet Taşar, Mehtap Soğuk, Melahat Babalık, Mesut Eray, Meliha Özgürbüz, Meliha Ünal Kar, Melike Topal, Mesrur Sabahoğlu, Mine Bahçeci, Muhammed Doruk Arımum, Muhammet Gözcü, Muhammet Karaca, Muhammet Sarıer, Murat Arıcı, Murat Demirkol, Mustafa Bakar, Mustafa Fırat, Mustafa Köz, Mustafa Özke, Mustafa Söylemez, Mustafa Türkücü, Münevver Gökbayır, Mürvet Beydağı, Müşerref Örünk, Namık Kuyumcu, Nazan Balcı, Nazife Bilgin Hazar, Nazmi Bayrı, Nebihe Karasu, Necla Akbulut, Necla Karataş, Necmiye Duru, Nesrin Bacak, Nesrin Kural, Neval Çalıkoğlu, Nilay Çakır, Nilgün Demiral, Nilgün Deniz, Nilüfer Açıkalın, Nisa Leyla, Nurettin Bellur, Nuri Çeri, Nurperi Arımum, Nurseren Tor, Onur Özsolak, İsmail Timuçin, Orhan Demirel, Orhan Özdemir, Ozan Sağdıç, Özcan Daşıyıcı, Özden Daşkınlı, Özgür Deniz Oban, Pelin Batu, Pelin Sabancı, Pelin Sener, Prof.

Mengel ilçesinde ise baraj gölünde şiddetli lodos nedeniyle alabora olan teknedeki Halil Tor ve Furkan Özçelik kayboldu.

Nurseren Tor, Psikolog Obengül Ejder, Remzi Karabulut, Rıdvan Çiçek, Sabahat Yüksel, Salih Özbay, Selamet Bağcı, Selda Kaya, Selin Evren, Selma Yağcı, Sema Erdoğan, Serap Aygenli, Serap Kaya, Seval Karataş, Sevil Öz, Sevim Habip, Sevinç H.

Ekiplerin uygulamasında balık avı yapan 11 kişide kullanılması yasak olan paraşüt veya katil tor adıyla bilinen tırıvırı ele geçirildi.