Kelime tanımını bul

Kişi Adları Sözlüğü
Tuncel

Cinsiyet: Erkek Tunç gibi güçlü eli olan kimse.

"tuncel" kelimesinin kullanım örnekleri.

HAKKÂRİ: Selahattin Demirtaş, Adil Kurt, Esat Canan SİİRT: Gültan Kışanak ADIYAMAN: Veli Büyükşahin AĞRI: Murat Öztürk, Halil Aksoy BİNGÖL: İdris Bağluken BİTLİS: Hüsamettin Zenderlioğlu ELAZIĞ: İsa Gürbüz ESKİŞEHİR: Hasan Yalçınkaya HATAY: Mahmut Aydıncı ERZURUM: Sabahattin Yılmaz İSTANBUL: Levent Tüzel, Sırrı Süreya Önder, Sabahat Tuncel, Mustafa Avcı KONYA: Hacı Mehmet Bozdağ MARDİN: Ahmet Türk, Gülser Yıldırım, Erol Dora MUŞ: Sırrı Sakık, Demir Çelik Tuncelİ: Ferhat Tunç ŞANLIURFA: İbrahim Binici, İbrahim Ayhan VAN: Kemal Aktaş, Özdal Üçer, Nazmi Gür, Aysel Tuğluk BATMAN: Bengi Yıldız, Ayla Akata Ata ŞIRNAK: Hasip Kaplan, Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ARDAHAN: Yüksel Avşar IĞDIR: Pervin Buldan BALIKKESİR: Turan Cengiz BURSA: Mehmet Deniz DENİZLİ: Kemal Beler KOCAELİ: Emrullah Bingöl MALATYA: Gani Rüzgar Şavata K.

Teknik direktör Talat Tuncel yönetimindeki milli takımın aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi: Kaleciler: Fatma Şahin, Gamze Nur Yaman (Beşiktaş), Selda Akgöz (Ataşehir Belediyespor).

Kazada, şehidin babası Mehmet Baki Tuncel, halası Belkize Özgenç, ablası Asar Arzak ve yengesi Nursun Tuncel yaralandı.

Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Bodrum Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünde görevli Eğitim Uzmanı Zeynep Tuncel tarafından verilen "Kendinizi Güncelleyin" adlı seminerde, yoğun ve stresli bir çalışma temposunda yorgunluk, monotonluk ve atalet ile baş edebilme gibi konulara değinildi.

Kenan Ecemiş, Kalite Yönetim Direktörü Sedat Bayyiğit ve Hemşire Nihal Tuncel tarafından Kubilay İlköğretim Okulunda okuyan 2.

Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel, Şubat ayında beklenen kar yağışının olmaması nedeniyle kayak tesisindeki karın eridiğini söyledi.

Kenan Ecemiş ve Hemşire Nihal Tuncel tarafından hijyen kuralları ve kişisel temizliğin önemi aktarıldı.

Akhisar Belediyespor yönetimi kaleci Oğuz Dağlaroğlu, Bilal Kısa, Emran Eren, kaleci Emrah Tuncel ve Ahmet Cebe ile masaya otururken, Güray Vural ve Merter Yüce ile ise yarın görüşüleceği bildirildi.

Ardından yerel sanatçılar Erencan Sönmez ile Baran Tuncel müzikseverlere türküler seslendirdi.

Daha sonra, Öğretmenler Günü konulu, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri, Kaymakam Hüseyin Öner, Belediye Başkan Vekili Melih Ersezen ve Başsavcı Hüseyin Tuncel tarafından verildi.

Gökhan Tuncel, STKların kuruluşunda en önemli şeyin gönüllük esası yanında sorumluluk hissiyatının olduğunu ifade ederek sivil yapılanmaların sağlam zemine dayanmasının yolunun güçlü iradeye sahip olmasından ve güçlü iradenin de güçlü kaynağa dayanmasından geçmekte olduğunu belirtti.

Mahkeme Başkanı Dündar Örsdemir, Tuncel hakkındaki davanın milletvekili seçilmeden önce başladığının anlaşıldığını belirterek, bu nedenle sanığın savunmasının alınması amacıyla, günsüz olarak zorla hazır edilmesi için yeniden müzekkere yazılmasına karar verdi.

Tuncel hakkında, günsüz zorla getirme emri çıkarıldığından, bu emrin yerine getirilmesi için yeniden müzekkere yazılmasına karar veren mahkeme, bu nedenle duruşmayı erteledi.

Genel merkez delegeliklerine ise Nazmiye Tuncel, Hülya Özkan ve Hülya Güçyeter seçildi.

Sulh Ceza Hakimliğinin isnat edilen suç için öngörülen cezanın miktarını, işin niteliğini ve önemini de göz önünde tutarak Tuncel hakkında uyguladığı tutuklama tedbirinin ölçülü olduğu ve adli kontrol uygulamasının yetersiz kalacağı sonucuna varmasının keyfi ve temelsiz olmadığı ifade edildi.