Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
Tuncelili
  • özel, isim Tunceli ilinden olan kimse

"tuncelili" kelimesinin kullanım örnekleri.

Tunceli'den kardeşlerimiz gelip Antalya'da, İstanbul'da ve Türkiye'nin diğer yerlerinde, Samsun'da yöneticilik ve hocalık yapabiliyorsa bunu herkes yapabilir ve Türkiye'de golfün, golf sporunun sevilmesine Tuncelili kardeşlerimiz katkı sağlıyor.

Tunceli'den bu kardeşlerimiz gelip Antalya'da, İstanbul'da ve Türkiye'nin diğer yerlerinde, Samsun'da yöneticilik ve hocalık yapabiliyorsa bunu herkes yapabilir ve Türkiye'de golfün, golf sporunun sevilmesine Tuncelili kardeşlerimiz katkı sağlıyor.

Çavuşoğlu daha sonra Tuncelili sporcuların sürat teknesi, kano, jet ski ve flyboard gösterilerini izledi.

Uzunçayır Baraj Gölü'nde Tuncelili sporcuların sergilediği su sporları gösterilerini izleyen Bakan Kasapoğlu, onlarla sohbet etti.

Sonel, sağlanan destek için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başta olmak üzere emeği geçenlere, Tuncelili çiftçiler adına teşekkür ederek, sağlanan desteğin Tuncelili çiftçilere hayırlı, uğurlu ve bereketli olması temennisinde bulundu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere ve tüm Tuncelili kardeşlerimize selamları var.

Atkı ve kırtasiye malzemelerinin Tuncelili öğrencilerinin duygularını ifade ettikleri mektuplarla birlikte köy okuluna gönderileceği belirtildi.