Kelime tanımını bul

Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
uzan

Uzun

"uzan" kelimesinin kullanım örnekleri.

Yapılan diğer bazı atamalar şöyle: Murat Başçeri Lefkoşa, Songül Uzan Podgorica (Karadağ), Vural Altay Buenos Aires (Arjantin), Tuğrul Biltekin Juba (Güney Sudan), Serhat Akser Libya, İnci Ersoy Paraguay, Yonca Özçeri Abidjan (Fildişi Sahili), Onur Özçeri Kotonu(Benin), Lale Ülker Lizbon (Portekiz), Yağmur Güldere Kiev (Ukrayna), Kerim Uras Ottowa (Kanada), Fazlı Çorman Oslo (Norveç), Murat Onar Bamako (Mali), Sadık Arslan BM Cenevre, Alp Ay Luanda (Angola), Özlem Ulueren Akra (Gana), Yaprak Alp Adis Ababa (Etiyopya), Kerem Alp Kampala (Uganda), Gökhan Turan Vilnius (Litvanya), Çağrı Sokar Kosova, Ali Rıza Özcoşkun Lima (Peru).

Ali Uzan ise bunlar arasında sağlık, güzellik ve temizlik ürünleri de dahil olmak üzere Aerosol spreyler, hava temizleyici spreyler, beyazlatıcı ürünler, çamaşır ve bulaşık deterjanları, kuru temizleme kimyasalları, halı ve döşeme temizleyicileri, mobilya ve zemin cilası ile fırın temizleyicilerin sayılabileceğini, ancak zararlı kimyasalların bunlarla sınırlı olmadığının da akılda tutulması gerektiğini söyledi.

Her türlü maddi ve manevi desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Uzan, "Gençlerimizi terörün tuzağından, kötü alışkanlıklardan kurtarıp, onları sporun bir dalıyla buluşturmak, spora alıştırmak bizim için çok önemli.

Belediye toplantı salonunda Kaymakam Hacı Arlan Uzan başkanlığında gerçekleşen toplantıya kurum amirleri katıldı.

Asılsız ihbarlar işimizi aksatıyor Bulanık Kaymakamı ve Bulanık Belediye Başkan Vekili Hacı Arlan Uzan, yoğun kar yağışı ve fırtınadan dolayı ilçeye bağlı nerdeyse tüm köy yollarının kapandığını, karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü bildirdi.

Altınoluk Mahallesi’de Antandros Derneği tarafından Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Tıbbi Aromatik Bitkiler Altınoluk MYO öğrencilerinden Derya Kara Öncel, Arif Em ve Şener Uzan’ın katılımı ile "Anadolu’da Halk İlaçları ve Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler" konulu seminer düzenlendi.

Uzan, ziyarette Türkan ile pazar günü Bulanık'ta Muş Doğu Gücü Spor ile Bilican Spor Kulübü arasında yapılacak karşılaşma hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cem Canol ve kurum çalışanları tarafından karşılanan Uzan, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Cem Uzan gibi kendini dinletmek için çeşitli metotlar geliştirenler yanında, buna hiç ihtiyacı olmayanlar da vardır elbette.

Gölyanı köyünde önceki yıl yaşanan kavgada bir kişinin yaralanmasıyla başlayan husumetin sona erdirilmesi için Kaymakam Uzan ve kanaat önderleri girişimde bulundu.

Daha önce Uzan Grubu tarafından 245 milyar dolar, Aktaş Elektrik tarafından 301 milyon avro ve Kanel Kangal Elektrik tarafından 309 milyon dolar tazminat talep edilen davalan bakanlığımız lehine sonuçlanmıştı.

Daha sonra 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Hacı Arslan Uzan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaş ve İlçe Emniyet Müdürü Vekili Cihat Kayaer tarafından çeşitli hediyeler verildikten sonra program sona erdi.

Başkan Yılmaz Bafra ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde Düzköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Ekiz, Kapıkaya Mahallesi Muhtarı Bahri Bozok, Sahilkent Mahallesi Muhtarı Durmuş Alan, Emenli Mahallesi Muhtarı Alaattin Uzan, Adaköy Mahallesi Muhtarı Osman Bek, İkiztepe Mahallesi Muhtarı Necati Murtezaoğlu, Altunay Mahallesi Muhtarı Sait Karagöl ve Koruluk Mahallesi Ramazan Derebey ile bir araya gelerek sohbet etti.

Üyesi İsmail Söylemez ve Muhacir Akademi Koordinatörü Sariye Uzan selamlaşma konuşması yaptı.