Harflere göre kelime arama

Bildiğiniz ilk harfleri gördüğünüz boş kutulara girmeniz gerekiyor. Yanında bulunan “artı” ve “eksi” seçeneklerini kullanarak kelimelerin uzunluğunu belirleyebilir veya belirsiz harf sayısı seçebilirsiniz. Sonuç olarak harf sayısına bağlı bloklar halinde bir kelimelerin listesi sunulacaktır.

Word usage examples

Stresli bir yaşam sürmek Tatlıyı çok fazla abartmak Sigara ve alkol kullanmak Hareketsiz bir şekilde yaşamak Çevre kirliliği Çok yağlı yiyecekler tüketmek gibi birçok neden detoks suyu hazırlamanız için sıralanan nedenler arasında gösterilebilir.

Alkol, sigara kullanımı, aflatoksin maruziyeti de hastalık riskini arttırmaktadır” şeklinde konuştu.

Alkollü içki, sigara ve uyuşturucunun zararlarının bilindiğini ancak buna rağmen insanların bu zararlı maddeleri tükettiğini anımsatan Demir, "5 Mart 1920'de Hilal-i Ahtar Derneği adıyla kurulan ve günümüzde Yeşilay Derneği olarak bildiğimiz kuruluşun amacı, alkollü içki, sigara ve uyuşturucunun zararlarını topluma anlatmak ve bunları içenleri vazgeçirmektir.

Kent Meydanı’na 18 farklı türde 722 Dut, 159 Doğu Çınarı, 148 Amerikan Dişbudağı, 129 İran Çamı, 114 Şeker Akçaağaç, 92 Akdeniz Servi, 58 Sigara Ağaç, 57 Amerikan Meşe, 52 Çınar Yapraklı, 51 Lübnan Sediri, 43 Süs Eriği, 36 Süs Kirazı, 32 Leylak, 30 Süs Elması, 10 Alıç, 8 Bulut Ağacı, 3 Akkavak ve 2 Salkım Söğüt olmak üzere toplam bin 746 adet ağaç dikildi.

Tedirgin olmadan, koca koca adamlardan birlikte içki içme teklifleri, gece yarısı mesajları almadan, cinsel içerikli fıkralar dinlemeden, sigara denetleme bahanesiyle boyunları koklanmadan, kıyafet kontrolü adı altında baştan ayağa süzülmeden, özetle ‘taciz edilmeden’ okula gelip eğitim alabilme hakkı.

Ayrıca bizim halkımız bilirsin mangalı pek sever; arabanın camından dışarı sigara izmariti atar aldırmaz.

Eğer baş dönmesi Meniere hastalığına bağlı ise, tuz kısıtlaması, sigara yasağı, stresten uzak durma ve gerekirse psikolojik tedavi, allerjen gıdalardan uzak durma ve bazı ilaçlar ile baş dönmesi ataklarının sıklığı ve atakların süresi azaltılmaya çalışılır.

Eğer baş dönmesi Meniere hastalığına bağlı ise tuz kısıtlaması, sigara yasağı, stresten uzak durma ve gerekirse psikolojik tedavi, allerjen gıdalardan uzak durma ve bazı ilaçlar ile baş dönmesi ataklarının sıklığı ve atakların süresi azaltılmaya çalışılır.

Eğer baş dönmesi meniere hastalığına bağlı ise tuz kısıtlaması, sigara yasağı, stresten uzak durma ve gerekirse psikolojik tedavi, allerjen gıdalardan uzak durma ve bazı ilaçlar ile baş dönmesi ataklarının sıklığı ve atakların süresi azaltılmaya çalışılır.

Sigara bir alışkınlık ya da tiryakilik olarak değil, madde bağımlılığı olarak değerlendirilmelidir.