Harflere göre kelime arama

Bildiğiniz ilk harfleri gördüğünüz boş kutulara girmeniz gerekiyor. Yanında bulunan “artı” ve “eksi” seçeneklerini kullanarak kelimelerin uzunluğunu belirleyebilir veya belirsiz harf sayısı seçebilirsiniz. Sonuç olarak harf sayısına bağlı bloklar halinde bir kelimelerin listesi sunulacaktır.

ulu

Word usage examples

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Abdülezel Paşa Ortaokulunda program düzenlendi.

Eğer siz altı okun ne alama geldiğini bilmiyorsanız, Cumhuriyet Halk Partisini kuran Ulu Önderimiz Atatürk’e kefere diyen adamların kalkıp da CHP’yi yeniden dizayn etmeye kalkmaları bu partiye yapılan en büyük ihanettir.

İlçede verilen kursalar katılan vatandaşlar, yaptıkları el işi ürünleri, Ulu Cami ve Alemşah Parkı'nda sergiledi.

Ulu Camii Alemşah kümbetinde düzenlenen fidan dağıtımına Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü de katıldı.

Sivrihisar Ulu Cami, Alemşah Kümbeti ve Ermeni Kilisesi ile heykeltıraş Metin Yurdanur’un Türkiye’de ilk olarak açık havada sergilenen heykelleri katılımcıların büyük beğenisini topladı.

Düzenlenen etkinlikte, ziyaretçilere rehber eşliğinde Ulu Camii Alemşah Kümbeti, Ermeni Kilisesi, açık hava heykel müzesi, Yurdanur Heykel Sanat Evi, Zaimağa Konağı, Yunus Emre Kültür Evi gibi Sivrihisar’ın birçok tarihi ve turistik yerleri tanıtıldı, bilgiler verildi.

Sivrihisar’ın Zaimağa Konağı, Saat Kulesi, Kilise, Hamam, Nasreddin Hoca Evi, Ulu Camii, Alemşah Kümbeti, Balıkdamı’nı (Sivrihisar’ın Saklı Kuş Cenneti) sanatçılarımızla birlikte gezdik ve bilgi sahibi olduk.

Aksoy ve Logie, ‘Arketipler’ sergisinde Çatalhöyük, Divriği Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı gibi farklı dönemleri temsil eden yapılarda tespit ettikleri 11 mimari eşleştirme ile toplam 22 heykel/maket yer alıyor.

Türk Milleti olarak, dünyanın saygı duyduğu, fikirlerini ve eserlerini araştırma konusu yaptığı Ulu Önder Atatürk ile ne kadar gurur ve onur duysak, onu ne kadar minnetle ansak azdır.

Başkan Kurt’a Erdebilliler Ocağı ile ilgili yaptıkları araştırmalar sonucu ortaya çıkan beş ciltlik ansiklopedik yayını hediye eden Kökel, Ulu ve Sivri de katkılarından dolayı Başkan Kazım Kurt’a teşekkür etti.