Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
öncelikle
  • zarf Öne alınarak, daha önce olarak
    "Bu tasarı, Mecliste öncelikle görüşülecek."

"öncelikle" kelimesinin kullanım örnekleri.

TMS ile afazi tedavisinde öncelikle beyni uyaran en düşük manyetik akım şiddeti belirlenir ve buna göre hastanın durumuna en uygun olan şiddette tedavi gerçekleştirilir.

TMS ile afazi tedavisinde öncelikle beyni uyaran en düşük manyetik akım şiddeti belirlenir ve buna göre hastanın durumuna en uygun olan şiddetde tedavi gerçekleştirilir.

Ayrıca Adıyaman mermerinin ilimizde hemşerilerimizin, işadamlarımızın, inşaat sektörünün yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarımızda da kendi yerli ürünümüzün tercih edilmesi yönünde bir çağrısı oldu çok haklı bende bir Adıyamanlı olarak bunu destekliyorum, kendi öz yerli ürünlerimizin öncelikle Adıyaman’da tercih edilmesi gerekir.

Kurum, "Tüm bu kentsel dönüşüm çalışmaları ile öncelikle şehirlerimizin afet risklerine karşı dayanıklı olması amaçlanmış, bununla birlikte kentlerimizin sosyal yapısını, kültürünü odak alarak, yatay mimariyi esas alacak planlama ve tasarım odaklı, kente değer katacak projeler oluşturulması amaçlanmaktadır.

Örgüt öncelikle, Suriye savaşından derlenen fotoğrafla ve videolarla kitleleri ajite etmeyi hedefliyor.

Daha ileri bir Uzakdoğu tekniği olan yöntemlerinin öncelikle yemek borusu ile mide arasındaki kapağın açılmaması nedeniyle yutma güçlüğüne neden olan Akalazya hastalığının tedavisinde kullanıldığını anlatan Cho, erken evre kanserler için de aynı yöntemden yararlanabildiklerini söyledi.

Söz konusu düzenlemelerin kapsamı değerlendirilirken öncelikle dikkat edilmesi gereken hususun, yapılan düzenlemelerin yalnızca 32 sayılı Karar'da tanımlanan Türkiye'de yerleşik kişiler arasında yapılan sözleşmeleri içermesi olduğu vurgulanan duyuruda, diğer taraftan, geçici Madde 8 uyarınca bu kararın (85 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı) yayımından önce bedelleri döviz cinsinden belirlenmiş ancak yeniden Türk lirası olarak belirlenecek mevcut akdedilmiş sözleşmelerin kapsamı oluşturulurken, yine sözleşmenin akdedilme tarihinde her iki tarafın da Türkiye'de yerleşik kişi olması hususunun göz önüne alınması gerektiği belirtildi.

Öncelikle yapımı devam eden Gürsel Aksel Stadı’nı gezen Göztepe efsaneleri, ardından da Urla Adnan süvari Tesisleri’nde yemekte Atletico Madrid zaferini yad etti.

Toplanan kanlar öncelikle bazı testlerden geçer, kan gruplamaları yapılır ve kullanım amaçlarına göre alyuvar, akyuvar ve trombosit süspansiyonu olmak üzere kan ürünlerine ayrılır.

Bir kenti yönetmek için öncelikle o kenti tanımak, akıllanma iradesini yaratabilmek için SAMPAŞ olarak işe önce kentleri envanterize ederek başladık” dedi.

Olgunlaşmak ya da akıllanmak demek, öncelikle bir toplumda herkesin kendinden farklı olanı kabullenmesi, farklı olana tahammül etmeyi bir hayat tarzı haline getirmesidir.

Toplanan kanlar öncelikle bazı testlerden geçer, kan gruplamaları yapılır ve kullanım amaçlarına göre alyuvar, akyuvar ve trombosit süspansiyonu olmak üzere kan ürünlerine ayrılır.

Düzenli olarak kayacaksanız, öncelikle ekipmalarınsu geçirmezlik ve nefes alabilirlik değerlerinin yüksek olmasına dikkatedin.

Bu doğal güzelliği de gün yüzüne çıkarmak, bunu turizm destinasyonları içerisine aldırabilmek için çabamız var ama bunun için öncelikle ulaşım sorununu çözmemiz gerekiyordu.

Bu sebeple öncelikle Yozgat’ın teşvik kapsamında en avantajlı bölge içerisinde yer almalık ki yatırımcılar Yozgat’ı tercih etsin.