Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
diba
  • isim Altın ve gümüş işlemeli bir tür ipek kumaş
Kişi Adları Sözlüğü
Diba

Söyleyiş: (di:ba:) Cinsiyet: Kız Bir tür süslü ipek kumaş.

"diba" kelimesinin kullanım örnekleri.

Kavun'un avukatı Farah Diba Kartal da müvekkilinin tutuklu kaldığı süre de göz önünde bulundurularak, tahliyesine karar verilmesini istedi.

Ziyaretlerde Vali Çağatay'a, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aras, AK Parti İl Başkanı Nasrullah Tanglay, Kadın Kolları Başkanı Ferrah Diba Zeydan, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Şems Nasır, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Başkanı Engin Günceoğlu ile belediye birim amirleri eşlik etti.

Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Şahin Yenilmez, İran heyetinden ise Mütercim Yarbay Şehriyar Kerimlu ve Batı Azerbaycan Eyaleti Askeri Müşavir Albay Hücet Diba ile iki ülkenin hudut güvenliğinde görevli mülki ve askeri yetkilileri katıldı.

Kadir Köstekçi, İl Kadın Kolları Başkanı Diba Zeydan, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Nasır ve partililer katıldı.

Programa, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Şems Nasır, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Diba Zeydan, İl Genel Meclis Başkanı Cemalettin Kinç, Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özcan Çiriş ve parti yöneticileri katıldı.

Gün boyu süren eğitimde Manisa Büyükşehir Belediyesi Sorumlu Veteriner Hekimi Ahsen Diba Yayın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4.

Programa, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferah Diba Zeydan da katıldı.

Bölge Manisa İl Şube Müdürü Veteriner Hekim Engin Bahçeci tarafından eğitim verilirken, ayrıca seminere Manisa Büyükşehir Belediyesi veteriner hekim Ahsen Diba Yayın, Turgutlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Çevre Mühendisi Evren Erbaşser, Turgutlu Belediyesi Ziraat Mühendisi Zafer Kutluel de katıldı.

Ali Vefa Sayraç ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Diba Çelik tarafından öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.