Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
incelenme
  • isim İncelenmek işi
    "Şu 70'li yılların incelenmesi töresel olarak tam bir çöküntü tablosu ile karşı karşıya bırakır bizi." - N. Cumalı

"incelenme" kelimesinin kullanım örnekleri.

Diğer taraftan önemle belirtmek isterim ki, şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlaşıyı gereği belediyemizi denetime açık tuttuğumuz, incelenme ve denetlenme talebinin bizzat tarafımdan yapıldığı hem resmi belgelerde hem de İçişleri Bakanlığı kayıtlarında yer aldığı gibi, belediyemiz çalışanları tarafından da bilinmektedir.

Ekipler, şahsın şüpheli hareketlerinin devam etmesi üzerine, adli makamlardan aldığı talimat gereği şahıs ile ilgili kriminal incelenme yaparken, yürütülen tahkikat neticesinde, şüphelinin güvenlik güçlerine yönelik mayın, EYP ile eylem yapmak maksadıyla yol üzerindeki menfezlerde keşif yaptığını tespit etti.

Elbette bu, istinaf mahkemesince incelenme yolu açık olan bir karardır.

Patlatılan valize polis ekiplerince incelenme amacıyla el konulurken, cadde daha sonra tekrar trafiğe açıldı.

Alanda incelenme çalışmaları uzmanlarca sürerken bölgede başka tarihi eser olup olmadığı merak ediliyor.

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV ekranlarında UEFA'nın Galatasaray'ın FFP için yaptığı anlaşmanın tekrar incelenme kararı hakkında konuştu.

Mahkeme heyeti, konuyla ilgili Adli Tıp Kurumu'na yazılan müzekkereye cevabın geldiğini ve incelenme sürecinde olduğunu belirterek, duruşmayı erteledi.

Elbette ki bu karar istinaf mahkemesince incelenme yolu açık olan bir karardır.

Ayrıca bu durumda olup da halen incelemeye başlanmamış veya incelenme aşamasında olan araçların sahipleri de yine 6 ay içinde başvurmaları halinde bu sefer yüzde 15 bir ceza ödeyerek bu takibattan kurtulmaları ve araçlarının yeddi emine tesliminden kurtulmuş olacaklarına dair bir düzenleme getirdik.

Bu durum gerek soru itirazlarının incelenme, gerekse sınav sonuçlarının açıklanma süresinin uzamasına neden olmaktadır.