Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
incelenmek
  • nsz İnceleme işi yapılmak

"incelenmek" kelimesinin kullanım örnekleri.

Çünkü başkaları tarafından incelenmek, araştırılmak bizim başarımızın en iyi bilenler tarafından araştırılması, bizi çok mutlu etti.

Tavandan yere düşen elektrik kablolarından incelenmek üzere alınan kesitlerde boncuklanma olduğu da tespit edildi.

CNC cihazına entegre olan bilgisayarın hart diksi incelenmek üzere krıminal laboratuvara gönderildi.

Hasat esnasında yapılan kontrollerde de patates siğili hastalığı gözlendiği ayrıca her 10 dekar alandan alınan yumru numuneleri karantinaya tabii etmenler yönünden incelenmek üzere numune alınarak analize gönderildiği bildirildi.

Araçta yapılan incelemede, araca haricen oto beyni ve kontak aparatı takılarak çalındığı tespit edilip, oto beyni ve kontak aparatı incelenmek üzere muhafaza altına alındı.

Dosya yeniden incelenmek ve hükmolunmak üzere ilk derece mahkemesine gönderilmesine karar verilebileceği gibi aynı yargı çevresindeki başka bir ilk derece mahkemesine de gönderilebilir.

Dilekçede, kararda hukuka aykırılık bulunması halinde hükmün bozulması, dosyanın yeniden incelenmek ve hükmolunmak üzere hükmü bozulan ilk derece mahkemeye gönderilmesi, aksi takdirde ise istinaf mahkemesinde davanın duruşmalı olarak yeniden görülmesi talep edildi.

Ele geçirilen madde ve silahlara polis ekipleri tarafından incelenmek üzere el konuldu.

Demirtaş ve Önder'in avukatları cezaya itiraz etmiş, dava dosyası incelenmek üzere İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2.

Öte yandan, tamirhanedeki operasyon esnasında içeride çalıntı olduğu düşünülen 4 motosiklet ise incelenmek üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliğine teslim edildi.

Gelişmiş entegre gözetleme sistemi, nişan ve kıskaç kamaraları kullanıcının şüpheli cisimleri yüksek çözünürlükte ve gerçek zamanlı olarak kontrol konsolundan izlemesini sağlamakta ve daha sonra incelenmek üzere kayıt edilmesine imkan vermektedir.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri derede incelemede bulunurken, alınan numuneler incelenmek üzere merkeze gönderildi.

Polis olay yerinde bulunan boş mermi kovanlarını da incelenmek üzere emniyete götürdü.

Tarihi eser olduğu değerlendirilen objeler, incelenmek üzere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Eserlerin incelenmek üzere ilgili kuruma teslim edildiği, şüphelilerin sorgusunun sürdüğü bildirildi.