Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
inceleyebilme
  • isim İnceleyebilmek işi

"inceleyebilme" kelimesinin kullanım örnekleri.

Bunun sonucu olarak da ziyaretçiler gezi yaptıkları alanlarda arkeolojik eserleri atlamadan tamamını veya görmek istedikleri eserleri zaman kaybetmeden inceleyebilme fırsatı yakalıyorlar.

Kendi hazırlamış olduğu ders ve müfredat içeriklerini meslektaşları ile paylaşabilen öğretmenler, Eğitim Bilişim Ağı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı denetimindeki özel içerikler, eğitime gönül vermiş olan firmaların özel içerikleri ve meslektaşları tarafından paylaşılmış olan ders içeriklerini inceleyebilme imkanına da sahip olabiliyor.

Devlet sırrı niteliğinde olan konularda da denetçi arkadaşlarımız gidip devlet sırrını yerinde inceleyebilme imkanı var.

Şentop, milletvekilinin fezleke ile yetinmek istemediği zaman, kendisine talebi halinde dosyaları inceleyebilme imkanı da tanıdıklarını bildirdi.

Bu şekilde istediği aya ait olan maaş bordrosunun ayrıntılı dökümlerini internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde kolaylıkla alabilme ve inceleyebilme şansına sahip olabiliyor.

Düzce Üniversitesi Resim ve Heykel Bölümü öğrencileri, sanat alanındaki yeteneklerini geliştirmesini, kültürel ve toplumsal farkındalık kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen sanat turu ile ülkemizin sanat kurumlarını ve etkinliklerini görme, tanıma ve sanat etkinliklerini yerinde inceleyebilme imkanı elde etti.

Haiyan insansız su altı aracı, büyük su kütlelerinde sıcaklık, tuzluluk ve akıntı gibi deniz koşullarını uzun süre boyunca inceleyebilme kabiliyetini bir kez daha kanıtlamış oldu.