Kelime tanımını bul

Güncel Türkçe Sözlük
malkoç
  • isim, tarih Osmanlılarda akıncılar ocağının komutanı
Kişi Adları Sözlüğü
Malkoç

Cinsiyet: Erkek Kale muhafızı, koruyucu.

Tarih Terimleri Sözlüğü
malkoç

Osmanlılarda akıncılar ocağının komutanı.

"malkoç" kelimesinin kullanım örnekleri.

Okul müdürü Koyun’un öğretmen arkadaşı Ali Malkoç’un aynı araçtaki oğlu Veli Malkoç (1) ile baldızı Türkan Anay da yaşamını yitirdi.

Kazada, otomobilde bulunan Türkan Anay (36), Hatice Anay (14), Atahan Kerem Koyun (1) ve Veli Malkoç (1) öldü.

Malkoç, çalışma alanlarının çok geniş olduğunu, kamu denetçisinin gerekli durumlarda devlet sırrı bile olsa araştırabilme yetkisinin bulunduğunu kaydetti.

Başdenetçi Malkoç, belediye başkanının ve kaymakamın görevlerini de sordu.

Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumu Çocuk Haklarından Sorumlu Kamu Denetçisi Celile Özlem Tunçak, Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Mamak'taki Coşkun Ertepınar Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Çatalca'nın Kabakça Mahallesi, Çalmar Caddesi, Yavuz Selim Caddesi, Cemal Oğan Caddesi, Malkoç Sokak, Ladik Sokak, Gülhayat Sokak, Madalya Çıkmazı Sokak, Fesleğen Sokak, Makul Sokak, İhsaniye Sokak, Halilpaşa Caddesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Bekirli Caddesi, Sağlık Ocağı Caddesi, Pınarca Caddesi ve civarlarına 09.

Yerin 450 metre altından 49 derece sıcaklıkta çıkardıkları termal suyu 2 derecelik bir soğuma ile otele ulaştırdıklarını dile getiren Malkoç, suyun hem banyo yapma, hem buharından faydalanma ve hem de içilebilme özelliğine sahip olduğunu vurguladı.

Bazı temaslarda bulunmak için Siirt'e gelen Malkoç, kamu denetçisi Hüseyin Yürük ile Vali Ali Fuat Atik'i ziyaret etti.